منوی اصلی

پیام حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به مناسبت یکهزار و چهارصدمین سال شهادت امام علی (ع)

پیام حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به مناسبت یکهزار و چهارصدمین سال شهادت امام علی (ع)

ماه مبارک رمضان سال یک هزار و چهارصد و چهل قمری، یادآور حادثه ای بسیار ناگوار و تلخ در تاریخ عالم انسانیت و حیات بشری است.
درست، چهارده قرن از شهادت مظلومانه اولین موجد واقعی مکتب اسلام، معلم نمونه مدرسه الهیات قرآن، و وصی و جانشین بر حق حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله، عدالت مجسم، یار مظلوم و خصم ستمگران، انیس و مونس پدر یتیمان، صاحب ولایت مطلقه الهیه، و باب مدینه علم نبوی و صاحب و فضائل مرتضوی، حضرت امیرالمومنین علی ابن ابیطالب علیه السلام می گذرد.
جامعه اسلامی بلکه جهان بشریت و جهان علم و ادب، چهارده قرن است که در سوگ فقدان و مصیبت غمبار آن امام عزیز، عزادار و سوگوار است.
در این چهارده قرن، چه گذشت بر دوستان و شیعیان آن حضرت؟! چه ظلم و ستم و بی عدالتی ها که بر آنها روا داشتند! هزاران انسان مظلوم و بی دفاع را به جرم شیعه علی علیه السلام بودن شهید نمودند و بسیاری را شکنجه های سخت دادند و شمار زیادی از آنها را تبعید کردند و بسیاری از پدران و مادران را به واسطه شهادت فرزاندنشان در راه ولایت داغدار کردند؛ فَقُتِلَ مَنْ قُتِلَ وَ سُبِیَ مَنْ سُبِیَ وَ أُقْصِیَ مَنْ أُقْصِیَ.
ماه مبارک رمضان امسال، یادآور آن همه مصائب و مشکلات و بی عدالتی هاست.
حقیر برای اینکه کوچکترین اداء به ساحت مقدس امامت و ولایت داشته باشم، از عموم آزادی خواهان و مسلمانانا به خصوص شیعیان درخواست دارم که در ایام پر فیض ماه مبارک به خصوص ایام و لیالی قدر و شب و روز شهادت حضرت مولی الموحدین امام المتقین امیرالمومنین علیه صلوات المصلین، نسبت به وجود مقدس آن حضرت، بیش از گذشته اظهار ادب و اخلاص نموده و با ذکر فضائل و مناقب نورانی آن امام مظلوم و با تشکیل مجالس و همایش ها، گوشه ای از برکات وجودی آن حضرت را برای جهانیان بازگو کنند و همچنین شکوه و عظمت دسته های عزاداری علوی را بیشتر نموده و با شرکت در آن، عشق و محبت خود را به اعل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام نشان داده و تسلیت خود را به پیشگاه مقدس یگانه دوران قطب عالم امکان زمان حضرت بقیه الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء و عحل الله تعالی فرجه الشریف عرضه بدارند و از خدواند متعال، فرج و ظهور موفور السرور آن حضرت را برای ستم ستمگران و تشکیل حکومت واحد جهانی مهدویت مسئلت نمایند که إِنَّهُمْ يَرَوْنَهُ بَعِيدًا وَنَرَاهُ قَرِيبًا.
لطف الله صافی
رمضان المبارک 1440ه_ق

جهت اطلاعات بیشتر به پایگاه امام علی (ع) مراجعه فرمایید.

گالری: 
پوستر کنگره مردمی هزار و چهارصدمین سال شهادت امام علی (ع)

افزودن دیدگاه جدید