منوی اصلی

مجموعه بعد از امام حسین (ع) (1) (پوستر)

مجموعه بعد از امام حسین (ع) (1) (پوستر)

عکس نوشته درباره عاشورا

بعد از حسین (ع)عترت در اسارت


روز یاردهم محرم یکی از عظیم ترین فاجعه های تاریخ اسلام به وقوع پیوست کسانی اسیر شدند که عزیزترین و شریف ترین انسانهای تاریخ اسلام بودند کسانی این عزیزان را به اسارت گرفتند که خبیث ترین و پلیدترین انسانها بودند. این خاطره به عنوان یکی از تلخ ترین خاطره ها برای ما تا امروز و تا آخر مانده و خواهد ماندعکس نوشته درباره امام حسین (ع)

بعد از حسین (ع)وداع با حسین


هنگام عبور کاروان اسرا از قتلگاه حضرت زینب خود را بر بدن برادر انداخت و گفت: برادرم به خدا می سپارمت و می روم ای نور چشمم سلام مرا به جدم، پدر و برادرم برسان و برای آنان ظلم و ستمی را که از این فرومایگان به ما رسیده است بازگو کن (ریاحین الشریعه ج 3، ص110)عکس نوشته درباره امام حسین (ع)

بعد از امام حسین (ع) رایه الحسین


امام سجاد (ع) بی تاب پیکر رها شده شهدای کربلا بو ه حضرت زنب (ص) فرمودکه خداوند از جماعتی که فرشگان آسمان آنان را می شناسند عهد گرفته است تا این پیکرها را به خاک بسپارند در آینده در این سرزمین بر مرقد پدرت پرچمی به اهتزار درمی آید که هیچگاه کهنه نشود در گذر زمان گزندی به آن نرسد و سرمداران کفر هرچه در محو ان تلاش کنند روز به روز بر عظمت آن افزوده شود.کامل الزیارات ص 474عکس نوشته درباره امام حسین (ع)

بعد از امام حسین (ع )صه یا اهل کوفه


ساکت باشید ای کوفیان مردانان ما را می کشند و زنانتان بر ما می گرید! خداوند داور میان ما وشما در روز قیامت است بحارالانوار، ج 45، ص114عکس نوشته درباره امام حسین (ع)

بعد از امام حسین (ع) گریه آسمان


بازار کوفه آغاز رسالت زینبی بود انگاه که با فصاحت حیدری فرمود:«شما فرزند خاتم پیامبران را کشتید شما سید جوانان بهشت و چراغ راه امت را کشتید نزدیک است از زشتی این کار آسمانها بشکافد زمین متلاشی و کوهها از هم گسسته شوند هیچ می دانید چه جگری از رسول خدا(ص) دریدید؟! هیچ می دانید چه حرمتی از او شکستید و چه خونی از او ریختید؟! در شگفت نباشید اگرآسمان خون گریه کند ؟لهوف، ص192.عکس نوشته درباره امام حسین (ع)

بعد از امام حسین (ع) ان لربک المرصاد


زمانی که حضرت زینب (س) چهره کوفیان را دید، خطاب به آنان فرمود: بر برادر من می گریدد؟! بگرید که به خدا شایسته گریه هستید بسیار بگریید و کم بخندید که داغ ننگی بر پیشانی خود نهاده اید که هرگز زدودنی نیست مهلت خداوند شما را مغرور نسازد چرا که خداوند کار شتاب زده نمی کند و انقتام مظلوم هرگز خون مظلوم از او فوت نمی شود لهوف، ص194عکس نوشته درباره امام حسین (ع)

بعد از امام حسین (ع) من فرزند حسینم


سخنان حضرت زینب (س) که پایان یافت امام سجاد (ع) به کوفیان فرمود: ای مردم! من علی فرزند حسینم همان کسی که بدون هیچ گناهی کنار شط فرات با لب تشنه سربریده شد من فرزند کسی هستم که حریمش مورد بی حرمتی قرار گرفت و خانواده اش به اسارت گرفته شد من پسر کسی هستم که با آزار و شکنجه به شهادت رسید و همین افتخار مارا کافیستعکس نوشته درباره امام حسین (ع)

بعد از امام حسین (ع) فلستم من امتی


پیام کربلا از سینه امامت جوشید آنگاه امام سجاد (علیه السلام) خطاب به کوفیان فرمود:«مردم! خداوند شما را به خاطر توشه ا بدی که برای خود ازپیش فرستاید و تصمیم بدی که گرفتید نابود کند چگونه می خواهید به پیامبر خدا بنگرید ان زمان که به شما می گوید: خاندان مرا کشتید و حریم مرا شکستید و شما از امت من نیستید (احتجاج طبرسی، ج 2، ص118) 

افزودن دیدگاه جدید