منوی اصلی

معرفی کتاب فیض ماندگار: سیری در زندگانی و شرح اساتید و شاگردان آیت‌الله فیاض

معرفی کتاب فیض ماندگار: سیری در زندگانی و شرح اساتید و شاگردان آیت‌الله فیاض

زبان:

از امير المومنین نقل شده: از افتخارات مكتب وحی، پرورش چهره هایی بالنده و الهام بخش است برای همه کسانی که در پی سرمشق «چگونه بودن» و درس «چگونه زیستن» هستند، هیچ مکتب و ملتی، از نظر برخورداری از الگوهای برجسته و اسوه های تربیتی همچون آیین اسلام نمی باشد.

شرح حال بزرگان، برای همه سودمند است و آشنایی با فراز و نشیب های زندگی مردان خود ساخته و مهذب و رمز و راز توفيق آنان در مسیر کمال و رشد، به خصوص برای نسل جوان سازنده تر است، چرا که اینان در سن و سال و شرایطی به سر می برند که «الگویابی» و «قهرمان جویی» در ضمیر شان زنده تر و زمینه سرمشق گیری و شخصیت یابی برایشان بیشتر است.

از این رو به رشته ی تحریر در آوردن زندگی چهره های برجسته اسلامی، به ویژه شخصیت های علمی شیعه که از مفاخر ما به حساب می آیند مفید بلکه گاهی ضروری و پاسخی لازم به نیاز تربیتی نسل های جدید است. از این رهگذر بر آنیم تا در سلسله همایش های «میراث ماندگار» مفاخر خویش را گرامی داشته، و ضمن پاس داشت و قدر شناسی از زحمات خالصانه و خدمت های عالمان دل سوخته، یاد بزرگان از علما شیعه که در مدرسه علمیه امام صادق (ع) چهارباغ بوده اند را گرامی بداریم و هم الگوهای تربیتی و اخلاقی را به جامعه عرضه نماییم و زندگی سراسر افتخار آنان را در معرض دید همگان قرار دهیم.

سومین همایش از سلسله همایش های میراث ماندگار به نکوداشت مقام علمی و معنوی یکی دیگر از مدرسین بزرگ حوزه علمیه اصفهان ، مجتهد والامقام، استاد تهذیب و اخلاق حضرت آیت الله حاج شیخ احمد فیاض اختصاص یافته است. این مراسم فرصتی را فراهم می کند تا جنبه های علمی و معنوی و سبک زندگی این شخصیت والا برای نسل های متاخر به تصویر کشیده شود.

خلوص نیت، ارادت به اهل بیت ، تلاش و خستگی ناپذیری، صفا و صمیمیت با مردم، ساده زیستی در سراسر زندگی عالمانه این شخصیت گرانقدر روحانی موج می زند، و سبب ماندگاری ایشان در قلوب مؤمنان گشته است، چنان که با گذشت سالها از رحلت وی، ارادت و محبت مردم نسبت به ایشان همچنان روز افزون است.

آقای مهدی آقابابایی در متن این کتاب به خوبی توانسته است سبک زندگی این مرد بزرگ را ترسیم نماید و از جایگاه ویژه مردمی و محبوبیت و موفقیت ایشان رمز گشایی نماید.

این کتاب توسط انتشارات نورالحیات در سال 1394 منتشر شده است.

 

افزودن دیدگاه جدید