منوی اصلی

معرفی کتاب تفسیر کلمه طیبه (تفسیر قرآن)

معرفی کتاب تفسیر کلمه طیبه (تفسیر قرآن)

اثر حاضر، در بردارنده تفسیر سوره‌های مبارکه قرآن است. روش تفسیر به این ترتیب است که ابتدا آیه و سپس ترجمه فارسی آن ذکر شده و سپس توضیحات و نکات مرتبط با هر آیه در ادامه آن آمده است. از ویژگی‌های شاخص این تفسیر، بیان روان و زبان ساده و تفسیر آیات بر مبنای مسایل روز و استفاده از منابع معتبر تفسیری است. بحارالانوار و وسائل الشیعه،‌ مستدرک الوسائل، الکافی، المیزان، از جمله منابع مورد استفاده در این تفسیر است. نگارنده، هم‌چنین از احادیث و روایات نیز سود جسته است. هر یک از آیات سوره‌ها به طور مفصل و با بهره‌گیری از اطلاعات جانبی در کتب احادیث و روایات اسلامی تفسیر شده است. در هر بخش بعد از ترجمة فارسی آیه، مفاهیم محوری و تأکید شده در آیه به طور مفصل شرح داده شده است. این کتاب با هدف آشنایی با مفاهیم عمیق قرآنی و تسهیل در فهم آیات قرآن تهیه و تدوین شده است. این کتاب در 16 جلد و توسط انتشارات حیات طیبه اصفهان به چاپ رسیده است.

محقق و مفسر عالیقدر حضرت حجة الاسلام و المسلمین سید مجتبی میردامادی

سید مجتبی میردامادی فرزند سید مجلس در اول مرداد 1324 در محله خمینی شهر اصفهان متولد شد و دوران تحصیل ابتدایی را در همانجا پشت سرگذاشت و سپس به اصفهان آمده و در سال 1338 در حوزه علمیه نیم آور مشغول تحصیل علوم دینی گردید و طلبگی را آغاز کرد. تحصیلات حوزوی را با تائید کتبی حضرت آیت الله العظمی فاضل لنکرانی 6 سال درس خارج ادامه داد. در دوران تحصیل طلبگی در دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشجوی آن دانشکده بود و سالیانی در دانشگاههای دولتی اصفهان و علوم پزشکی اصفهان و دانشگاههای  آزاد اسلامی تدریس داشته است.
در سال 1373 به عنوان مسئول دفتر نهاد رهبری در استان اصفهان(کل دانشگاههای آزاد اسلامی استان اصفهان) انتخاب شده و از سال 1384 به مدت 6 سال به عنوان امام جمعه خمینی شهر و به دنبال آن با لطف آیت الله طباطبائی امام جمعه محترم اصفهان به عنوان امام جمعه موقت انتخاب شد. به حمدالله در دوران انقلاب مقلد حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله) و در مسیر اهداف انقلاب حرکت و انجام وظیفه نمود.. در تمامی بحرانهای انقلاب در کنار انقلابیون بوده و در اواخر عمر رژیم شاهنشاهی مدتی به جرم سیاسی در زندان رژیم حبس بود.
از سال 1348 تابحال امام جماعت مسجد الغفور اصفهان بود و در طول این سالها به تفسیر قرآن مشغول بوده و تفسیر قرآن کلمه طیبه را در 16 جلد تألیف کرده و در اختیار مردم قرار داده و تألیف سه جلد کتاب احکام کاربردی که قبل از ظهرها در رادیو اصفهان توسط ایشان گفته می شود.
 
 

افزودن دیدگاه جدید