منوی اصلی

کلیپ صوتی روضه شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها - آیت الله مجتهدی (+ متن)

کلیپ صوتی روضه شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها - آیت الله مجتهدی (+ متن)
روضه شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها


آیت الله مجتهدی

زمان :6 دقیقه


ذکر مصیبت شهادت حضرت صدیقه کبری(س) 
مرحوم آیت‌الله احمد مجتهدی تهرانی از اساتید اخلاق تهران در یکی از جلسات خود به ذکر مصیبت شهادت حضرت صدیقه کبری(سلام الله علیها) پرداخت که در ادامه می‌آید:
آن‌هایی که روز آخر از دنیا می‌خواهند بروند، معمولاً حالشان جا می‌آید، تجربه شده است، یک دو ساعتی حالشان خوب می شود با بستگان صحبت می‌کنند، یک آن حالشان بهم می‌خورد، معمول است، نمی‌دانم دیدید یا نه؟! حضرت زهرا(سلام الله علیها) هم این گونه شدند و بنا کردند به کار کردن، لباس بچه‌هاشان را شستند، امیرالمؤمنین(علیه السلام) یک موقعی وارد منزل شد.... وقتی امیرالمؤمنین(علیه السلام) سرزده وارد شد، دید حضرت زهرا(سلام الله علیها) جارو دستش است، دید حضرت(سلام الله علیها) دارد جارو می‌کند، یک دست هم به کمرشان است، از درد پهلو خیلی رنج برد، این منظره با دل مولا چه کرد!
این همه جنگ‌ها این همه غزوه هیچ کدام ایشان را از زانو در نیاورد، اما شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) امیرالمؤمنین(علیه السلام) را به زانو آورد، دو رکعت نماز خواند، دستانش را بلند کرد و گفت، خدایا صبر به من بده! از خدا صبر خواست، لباس بچه‌هایش را شست و حیاط را جارو کرد، آن موقع اوایل ظهر حضرت زهرا(سلام الله علیها) از دنیا رفتند، رفتند امیرالمؤمنین(علیه السلام) را خبر کردند، گفتند: امیرالمؤمنین! یا علی(علیه السلام)! بیا که دیگه فاطمه(سلام الله علیها) را زنده نمی‌بینی، امیرالمؤمنین(علیه السلام) با عجله آمدند، وقتی آمدند، دیدند حضرت(سلام الله علیها) از دنیا رفتند، پارچه‌ای روی ایشان کشیدند، ولی وصیت‌نامه‌ای روی سینه‌شان است، نامه را باز کردند، دیدند که دستخط حضرت زهرا(سلام الله علیها) است.
این وصیت فاطمه است، شهادت به وحدانیت خدا، شهادت به رسالت پدرم، به امامت شوهرم، شهادت می‌دهم که بهشت حق است، آتش جهنم حق است....
بعد نوشت یا علی! تو سزاورتری به من، تا تو هستی من چه کسی را وصی کنم،‌ توقعم این است که مرا شب غسل دهی، همه دلشان می‌خواهند که روز تشییع شوند، در دنیا فقط یک زن است که می‌گوید مرا شب تشییع کنید، شب غسلم دهید، شب کفنم کنید، شب من را به خاک بسپار، حضرت(علیه السلام) به وصیت‌نامه عمل کرد...
اسماء می‌گفت: من آب می‌ریختم، آقا بدن را غسل می‌داد، اما دیدم آقا دست از غسل برداشت، های های گریه کرد، قصه‌ها دارد.

مجموعه مداحی شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها

افزودن دیدگاه جدید