منوی اصلی

محبوبیت ائمه بقیع علیهم السلام نزد اهل سنت

محبوبیت ائمه بقیع علیهم السلام نزد اهل سنت

 
کتاب "محبوبیت ائمه بقیع علیهم السلام نزد اهل سنت" نوشته سید حسین اسحاقی در سال 1389 توسط انتشارات مشعر روانه بازار شده است.
قرآن مجيد دربارة اهل‌بيت( علیهم السلام ) مي‌فرمايد: (إِنَّما يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيراً). بر اساس روايات متواتر كه از طريق شيعه و سنّي نقل شده است «اهل بيت» و «عترت» عنواني است كه به رسول اكرم(ص)، امام علي(ع)،حضرت فاطمه(ع)، امام حسن و حسين(ع) اختصاص دارد. نویسنده درصدد بیان اوصاف و فضائل ائمه بقیع(ع) از دیدگاه اهل سنت با استفاده از تفسیر آیات و روایات در این زمینه است.
این کتاب شامل پیشگفتار و چهار فصل می باشد. فصل اول: زندگانی , ویژگی ها وکرامات امام حسن مجتبی(ع), فصل دوم: زندگانی, ویژگی ها و کرامات امام زین العابدین(ع), فصل سوم: زندگانی, ویژگی ها و کرامات امام محمد باقر(ع), فصل چهارم: زندگانی, ویژگی ها و کرامات امام جعفر صادق (ع) می باشد.
نویسنده در پایان می فرماید اساساً در جستجوی انسان کامل بودن، یک نیاز فطری است. انسان می خواهد معنویت, فضیلت و تقدس را به صورت عینی ببیند و لمس کند. آگاهی و پیروی از اهل بیت عصمت و طهارت پیامبر اکرم (ص) به این نیاز پاسخ می دهد. لذا بودن با آن ها حیات است و دوری از آنها تباهی است.

افزودن دیدگاه جدید