منوی اصلی

کتاب بیست سال امامت

کتاب بیست سال امامت

زبان:

کتاب بیست سال امامت: نگاهی به دوران امامت امام رضا علیه السلام (پرسمان رضوی 2)
پاسخ به پرسش ‌های ارادتمندان آستان امام رضا علیه السلام دربارۀ دوران امامت
مجموعه کتاب‌ های پرسمان رضوی برای آشنایی زائران و مجاوران با زندگی و سیره حضرت رضا علیه السلام به کوشش محمد باقر پورامینی نوشته و توسط معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی تهیه و منتشر شده است.
جلد دوم کتاب «بیست سال امامت: نگاهی به دوران امامت امام رضا علیه السلام» به پرسش ‌های ارادتمندان ثامن ‌الحجج علیه السلام دربارۀ دوران امامت ایشان پاسخ می دهد و به ‌اقتضای گزیده‌ نویسی، زمینه ‌های شکل ‌گیری و آغاز امامت تا تلاش ‌های امام برای امامت فردای امت را مطرح می سازد. و از مقام و مکتب و سیرت امامت، نکاتی عرضه می کند و به نقش امام‌ رضا علیه السلام در برابر خط انحراف اشاره دارد.
این کتاب دارای شش فصل به شرح زیر می باشد:
1. آغاز امامت.
2. مقام امامت.
3.مکتب امامت.
4. سیرت امامت.
5.امامت و خط انحراف.
6. امامت و فردای امت

گزیده ای از پرسش ها:

در آغاز امامت امام‌رضا علیه السلام، جایگاه تشیع و موقعیت چهره‌های شیعی چگونه بود؟
امام رضا علیه السلام در چه سالی امامت را عهده‌دار شدند؟ دوران امامت ایشان چند سال بود؟
واکنش ‌های عمومی شیعیان دربارۀ امامت امام چگونه بود؟ آیا بیشترِ اصحاب امام ‌کاظم علیه السلام و یاران خاص ایشان، جانشینیِ امام ‌رضا علیه السلام را پذیرفتند؟
علویان و خاندان امام ‌کاظم علیه السلام ، به ‌خصوص برادران امام ‌رضا علیه السلام ، در برابر امامت حضرت چه واکنشی نشان دادند؟
وظیفۀ مردم در قبال امام ‌رضا علیه السلام چیست؟ آیا رابطه با امام را باید صرفاً درحد راهنما تعریف کرد یا مانند اطاعت از پیامبرصلی الله علیه و اله، از امام هم باید پیروی کرد؟
در نگاه امام‌ رضا علیه السلام ، محورهای کلی عقاید شیعه چیست؟
علی کفشگر فرزقی

مجموعه کتاب‌ های پرسمان رضوی

افزودن دیدگاه جدید