رونمایی پرتال «کنسرسیوم محتوای ملی»

رونمایی پرتال «کنسرسیوم محتوای ملی»

۲۹ آبان ۱۳۹۰ 0 موسسه

مراسم رونمايي از نخستين پورتال «كنسرسيوم محتواي ملي» برگزار شد.
فعاليت پورتال «كنسرسيوم محتواي ملي» با هدف دسترسي به اطلاعات و محتواي ايراني ـ اسلامي در فضاي مجازي، طي مراسمي با مشاركت 11 مركز اسنادي و كتابخانه‌يي مهم كشور، در محل حوزه هنري آغاز شد.
در اين مراسم حجت‌الاسلام سيدمهدي خاموشي، رييس سازمان تبليغات اسلامي، اسحاق صلاحي، رييس سازمان اسناد و كتابخانه ملي، اخوان، قائم مقام وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، عاملي، معاون برنامه‌ريزي و آي‌تي دانشگاه تهران، عمادي، دبير همايش رونمايي از پورتال «كنسرسيوم محتواي ملي» و محمدمهدي نژادنوري، معاون پژوهشي و فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري صحبت كردند.
در اين كنسرسيوم، محتواي اطلاعاتي همه مراكز اسنادي و كتابخانه‌يي در يك فضاي مجازي حضور مشترك داشته و محققان و پژوهشگران با مراجعه به اين پورتال مي‌توانند محتواي مورد نظر خود را به دست بياورند.
موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت علیهم السلام، پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران، بنياد دايره‌المعارف اسلامي، دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم، سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران، سازمان تبليغات اسلامي، سازمان كتابخانه‌ها موزه‌ها و مراكز اسناد آستان قدس رضوي، كتابخانه مركزي و مركز اسناد مجلس شوراي اسلامي، كتابخانه مركزي و مركز اسناد دانشگاه تهران، مركز دايره‌المعارف بزرگ اسلامي، مركز نشر دانشگاهي و مؤسسه فرهنگي و اطلاع‌رساني تبيان در راه‌اندازي اين پورتال مشاركت دارند.
در حاشیه این مراسم مدیر عامل موسسه جناب آقای رضازاده با روسای سازمان های دیگر از جمله جناب آقای دکتر صلاحی ریاست کتابخانه ملی دیدار و ضمن ارائه گزارش از فعالیت های انجام شده، از ایشان برای حضور در موسسه و بازدید از آن دعوت نمودند.

کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلام
کانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام
تلگرام قرآن و حدیث
کانال قرآن و حدیث در ایتا
کانال قرآن و حدیث در گپ
پیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث