شرح حدیث اخلاقی توسط رهبر - کار خیر را به تاخیر نیندازید

شرح حدیث اخلاقی توسط رهبر - کار خیر را به تاخیر نیندازید

۲۸ تیر ۱۳۹۵ 0 صوتی و تصویری

 

 

شرح حدیث اخلاقی مقام معظم رهبری درباره کار خیر را به تاخیر نیندازید


امام جعفر صادق علیه السلام فرموند:
إذا أرَدتَ شَيئا مِنَ الخَيرِ فَلا تُؤَخِّرهُ ؛ فَإِنَّ العَبدَ لَيَصومُ اليَومَ الحارَّ يُريدُ بِهِ ما عِندَاللّه‏ِ عز و جلفَيُعتِقُهُ اللّه‏ُ مِنَ النّارِ ، ويَتَصَدَّقُ بِصَدَقَةٍ يُريدُ بِها وَجهَ اللّه‏ِ فَيُعتِقُهُ اللّه‏ُ مِنَ النّارِ
هر گاه اراده كار خيرى كردى ، آن را به تأخير مينداز؛ زيرا بنده در يك روز داغ، به قصد پاداش خداوند عز و جل ، روزه مى‏گيرد و خداوند [به سبب همان] ، او را از آتش [دوزخ] مى‏رَهاند، و [يا ]براى رضاى خدا صدقه‏اى مى‏دهد و خداوند ، او را [به سبب همان] ، از آتش [دوزخ ]مى‏رَهاند.
مقام معظم رهبری:
وقتی نیّتِ کار نیکی در دل شما گذشت، تأخیر نیندازید! چون فی التأخیر آفاتٌ. انسان گاهی پشیمان می‌شود، گاهی مانعی پیش می‌آید.
منبع:  الأمالي للصدوق: ص 448 ح 602

نکته:

این کلیپ یکی از برنامه های  مجموعه  «عطر ماندگار» است که تا کنون چند دوره از آن شبها قبل از خبر ساعت 21 شبکه یک سیما پخش گردیده است و شبکه قرآن سیما نیز آن را بازپخش نموده است ، این مجموعه شامل قطعات کوتاهی از شرح احادیث اخلاقی است که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ابتدای درس خارج فقه خود بیان می‌کنند.
احادیث گنجانده شده در این مجموعه با مضامین اخلاقی و اجتماعی و قابل استفاده برای عموم جامعه است و شرح حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر احادیث نیز حاوی نکات نو و کاربردی در سبک زندگی اسلامی است.پخش مجموعه عطر ماندگار از ماه رمضان سال 1392 آغاز گردیده و تاکنون چند سری از آن آماده و پخش گردیده است.
کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلام
کانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام
تلگرام قرآن و حدیث
کانال قرآن و حدیث در ایتا
کانال قرآن و حدیث در گپ
پیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث