منوی اصلی

پوستر حدیث:‌ نتیجه دشمنی با اهل بیت (ع)

پوستر حدیث:‌ نتیجه دشمنی با اهل بیت (ع)

,حضرت زهرا سلام الله علیها: هر کس با ما دشمنی کند، با خدا دشمنی کرده است، وهر کس با ما مخالفت کند،

حضرت زهرا (سلام الله علیها)

مَنْ عَادَانَا فَقَدْ عَادَى اَللَّهَ، وَ مَنْ خَالَفَنَا فَقَدْ خَالَفَ اَللَّهَ، وَ مَنْ خَالَفَ اَللَّهَ فَقَدِ اِسْتَوْجَبَ مِنَ اَللَّهِ اَلْعَذَابَ اَلْأَلِيمَ
هر کس با ما دشمنی کند، با خدا دشمنی کرده است، وهر کس با ما مخالفت کند، با خدا مخالفت کرده است،
و هر کس با خدا مخالفت کند، به یقین از سوی خداوند مستوجب عذاب دردناک است.
بحار الأنوار  ج29 ص194

Hazrat Fatimah al-Zahra (a) O Allah,
I ask you for strength in your worship and servitude,

Whoever hates us, hates Allah. Whoever opposes us opposes Allah.
And whoever opposes Allah has earned himself Allah’s painful chastisement 

Bihar al-Anwar, v 29, p 194
 
شرح حدیث
 
بزرگترین فضیلت اهل بیت پیامبر صلّی الله علیه و آله و سلّم معیار بودن آنان برای خشم و رضای الهی و موافقت و مخالفت با پروردگار است.
آنان فانی در خدایند و آنچه را خدا می خواهد، می گویند و به آنچه پروردگار می پسندد، عمل می کنند و محبوب خداوند جهانند. پس خواسته ی آنان با خواسته ی پروردگار یکی است و عملشان با حکم خدا منطبق است.
دوستی با دوستان هر کس، نشانه ی صداقت در دوستی است.
وقتی خاندان پیامبر، دوستان و اولیای برگزیده ی خدایند، پس دشمنی با آنان دشمنی با خداست و مخالفت با آنان هم خروج از دایره ی ولایت و اطاعت خدای سبحان است.
اینکه اهل بیت علیه السّلام معیارند، نعمتی برای بشریت و مسلمانان است، تا خط اصلی و راه درست را گم نکنند و هر جا تردید داشتند یا در حق و باطل بودن هر فرقه و گروه مردد ماندند، آن مورد و آن گروه را با این «معیار الهی» مقایسه کند تا راه درست را بشناسند.
کیفر مخالفت با خدا عذاب دوزخ است.
شخص مسلمان باید مواظب باشد تا از مدار بندگی خدا و اطاعت پیامبر و امام و همسویی با اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السّلام خارج نشود.
گالری: 
حضرت فاطمه زهرا سلام اللّه علیها:مَنْ عَادَانَا فَقَدْ عَادَى اَللَّهَ، وَ مَنْ خَالَفَنَا فَقَدْ خَالَفَ اَللَّهَ، وَ مَنْ خَالَفَ اَللَّهَ فَقَدِ اِسْتَوْجَبَ مِنَ اَللَّهِ اَلْعَذَابَ اَلْأَلِيمَ
Hazrat Fatimah al-Zahra (a)  Whoever hates us, hates Allah. Whoever opposes us opposes Allah. And whoever opposes Allah has earned himself Allah’s painful chastisement
هر کس با ما دشمنی کند، با خدا دشمنی کرده است، وهر کس با ما مخالفت کند، با خدا مخالفت کرده است، و هر کس با خدا مخالفت کند، به یقین از سوی خداوند مستوجب عذاب دردناک است.

افزودن دیدگاه جدید