شرح حدیث اخلاقی توسط رهبر - سه توصیه راهگشا

شرح حدیث اخلاقی توسط رهبر - سه توصیه راهگشا

۱۳ تیر ۱۳۹۵ 0 صوتی و تصویری

 

 

شرح حدیث اخلاقی مقام معظم رهبری درباره سه توصیه راهگشا

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله :

ثَلاثٌ لا يُغَلَّ عَلَيهِنَ قَلبُ امرِئٍ مُسلِمٍ : إخلاصُ العَمَلِ للّه ِِ ، وَالنَّصيحَةُ لِأَئِمَّةِ المُسلِمينَ ، وَاللُّزومُ لِجَماعَتِهِم ، فَإِنَّ دَعوَتَهُم مُحيطَةٌ مِن وَرائِهِم .
سه چيز است كه با وجود آنها دلِ هيچ مسلمانى به خيانت (كينه و بدخواهى) نگرايد: خالص گردانيدن عمل براى خدا، خيرخواهى نسبت به پيشوايان مسلمانان، و پيوستگى با جماعت آنان؛ زيرا كه دعاى آنان از هر سو ايشان را در ميان دارد
سه چیز است که قلب انسان مسلم با وجود این سه چیز دچار خیانت نمی‌شود. ۱- کار را خالصاً برای خدای متعال انجام بدهد. ۲- خیرخواهیِ برای ائمۀ مسلمین. ۳ - جماعت مسلمین را خراب نکند، دچار تفرقه نکند.
منبع: الكافي : ج 1 ص 403 ح 1

نکته:

این کلیپ یکی از برنامه های  مجموعه  «عطر ماندگار» است که تا کنون چند دوره از آن شبها قبل از خبر ساعت 21 شبکه یک سیما پخش گردیده است و شبکه قرآن سیما نیز آن را بازپخش نموده است ، این مجموعه شامل قطعات کوتاهی از شرح احادیث اخلاقی است که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ابتدای درس خارج فقه خود بیان می‌کنند.
احادیث گنجانده شده در این مجموعه با مضامین اخلاقی و اجتماعی و قابل استفاده برای عموم جامعه است و شرح حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر احادیث نیز حاوی نکات نو و کاربردی در سبک زندگی اسلامی است.پخش مجموعه عطر ماندگار از ماه رمضان سال 1392 آغاز گردیده و تاکنون چند سری از آن آماده و پخش گردیده است.
کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلام
کانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام
تلگرام قرآن و حدیث
کانال قرآن و حدیث در ایتا
کانال قرآن و حدیث در گپ
پیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث