لطفا من را لوس نکنید (کلیپ)

۱۹ تیر ۱۳۹۵ 0 صوتی و تصویری

 

کودک لوس دائم غر می‌زند، جز خودش کسی را قبول ندارد و خودخواه است. این کودک همچنین نسبت به بقیه افراد واکنش‌های بدی دارد، دائم برای رسیدن به خواسته‌هایش اصرار می‌کند، به دیگران احترام نمی‌گذارد و دائم قهر می‌کند. 
برخلاف تصور عموم، محبت زیاد به کودک باعث لوس شدن او نمی‌شود  بلکه محبت بدون توجه به موقعیت و بدون برنامه‌ریزی والدین برای تربیت باعث لوس شدن کودک می‌شود.

لوس شدن یعنی چه؟

روان شناسان کودک می گویند اگر والدین بیش از نگرانی بابت لوس شدن بچه ها، نگران کم توجهی به آن ها بودند، دنیا جای بهتری می شد. واقعیت این است که در بیشتر موارد والدین نمی دانند به هیچ وجه امکان ندارد که کودک از «محبت» آسیب ببیند. در واقع آن چه به عنوان لوس شدن کودک در ذهن والدین نقش بسته است نتیجه ابراز محبت زیاد به کودک نیست بلکه ناشی از دادن چیزهای دیگر به جای محبت به کودک است.
 
دانلود کلیپ
نماهنگ تصویری لطفا من را لوس نکنید با گویندگی خانم نشیبا
زمان: 208 ثانیه (03:28)

 
محبت یک تعامل دوطرفه است که والد و فرزند هر دو به یک اندازه از آن لذت می برند. بنابراین اگر کاری برای کودک خود می کنید که خودتان از آن لذت نمی برید بدانید که در تله افتاده اید و کودک در طول زمان به خوبی عمیق نبودن محبت یا نوعی «رشوه دهی»شما را می فهمد.

 

 

 

کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلامکانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام تلگرام قرآن و حدیثکانال قرآن و حدیث در ایتاکانال قرآن و حدیث در گپپیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث