تصویربرداری زمان‌ گریز زیبا از مناسک حج در 5 روز (کلیپ)

تصویربرداری زمان‌ گریز زیبا از مناسک حج در 5 روز (کلیپ)

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ 0 صوتی و تصویری
هشتم ذی الحجه، روز ترويه است و علت نامگذاري اين روز بدان جهت است كه در مني و عرفات آب وجود ندارد و حاجياني كه قصد وقوف در مني و عرفات را دارند، بايد از مكه معظمه براي خويش آب تهيه كرده و به همراه خود ببرند و چنين حالتي را "ترويه" مي‌نامند.
اين روز، از روزهاي مهم ذي الحجه است و براساس روايتي از امام جعفرصادق علیه‌السلام، روزه گرفتن در آن كفاره شصت سال آدمي است. در اين روز حاجيان خانه خدا، مراسم حج تمتع و حج اكبر را آغاز مي‌كنند.

اعمال حج عبارتند از:

محرم شدن: پوشيدن لباس ويژه احرام و نيت حج نمودن؛ بهترين زمان محرم شدن، روز هشتم ذي الحجه است كه در مكه معظمه انجام مي‌گيرد كه اگر در مسجدالحرام باشد، افضل خواهد بود.
وقوف در عرفات:
حضور در عرفات، از ظهر روز نهم ذي الحجه تا غروب شرعي.
وقوف در مشعر:
بيتوته در مشعرالحرام، واقع در مزدلفه از شب دهم ذي الحجه تا طلوع فجر روز دهم.
انجام واجبات مني در روز دهم ذي الحجه:
واجبات مني عبارتند از: رمي جمره عقبه، قرباني كردن حيوان حلال‌گوشت؛ گوسفند، گاو و شتر، حلق و تقصير؛ تراشيدن و كوتاه كردن موي سر.
اعمال واجب مكه:
پس از بازگشت از عرفات و مني به مكه معظمه، چند عمل را بايد در آن انجام دهد: طواف واجب خانه خدا، خواندن دو ركعت نماز طواف و سعي بين صفا و مروه. طواف نساء. خواندن دو ركعت نماز طواف نساء در پشت مقام حضرت ابراهیم علیه‌السلام.
بيتوته در مني، در شب‌هاي يازدهم و دوازدهم ذی الحجه.
رمي جمرات سه‌گانه جمرة الاولي، جمرة الوسطي و جمرة العقبه در روزهاي يازدهم و دوازدهم ذي الحجه.
 
نماهنگ تصویری تصویربرداری زمان‌ گریز زیبا از مناسک حج در 5 روز
زمان: 186 ثانیه (03:06)
کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلامکانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام تلگرام قرآن و حدیثکانال قرآن و حدیث در ایتاکانال قرآن و حدیث در گپپیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث