کتاب عرصه‌های حضور اجتماعی زن

کتاب عرصه‌های حضور اجتماعی زن

۲۰ خرداد ۱۳۹۷ 0 نرم افزار

زبان:

 

درباره کتاب
با توجّه به نگاه هدفمند مقام معظّم رهبري(مدّظلّه‌العالی) به مسائل زنان با وجود رويكرد تمدنگرایي اسلامي که ايشان دارند؛ ضروری است که خطوط معيارهای اسلامی متناسب با شرايط زمان و‌‌مكان در زمينه‌ی حضور اجتماعی زن از ديد‌گاه معظّمٌ‌له جمع‌بندي گردد. این بیانات در سه فصل با عناوین: جایگاه اجتماعی زنان، تعلیم و‌تربیت زنان و نقش زن در انقلاب اسلامي، تدوین شده و در تمامي اين زمينه‌ها سعي شده است آرای مقام معظّم رهبري(مدّظلّه‌العالی) به صورت دقيق استخراج و با عنوانگذاري مناسب سير منطقي موضوعات بگونهاي ارائه گردد كه پاسخگوي مشكلات و نيازهاي امروز باشد.
در استخراج، گردآورى و دسته‌بندى سخنان معظّمٌ‌له و ارائه‌ی آن در قالب اثر حاضر، تمامی سخنرانیها و پيامهاى ايشان درباره‌ی زنان، از آغاز پيروزى انقلاب اسلامى تا سال1392، حتّی سخنانی که رسانه‌ای نشده است مانند توصیه‌هایی که هنگام خواندن خطبه‌ی عقد به جوانان داشته‌اند ولی درمخزن اسناد دفتر معظّمٌ‌له موجود بوده، مورد بررسى قرار گرفته است كه حجم گسترده‌ی آنها، توجّه و اهتمام رهبرمعظّم انقلاب را نسبت به مسائل زنان نشان میدهد.
منبع:  انتشارات انقلاب اسلامی
کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلامکانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام تلگرام قرآن و حدیثکانال قرآن و حدیث در ایتاکانال قرآن و حدیث در گپپیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث