امام حسن عسکری (ع): درجات نمازگزاران (+پوستر)

امام حسن عسکری (ع): درجات نمازگزاران (+پوستر)

۲۲ آبان ۱۳۹۷ 0 صوتی و تصویری

امام حسن عسکری (علیه السلام): از جمله گرفتاری های کمرشکن همسایه ای است که چون خوبی یا کار نیکی ببیند آن را پنهان سازد و چون بدی ببیند ان را افشا نماید.»(علم اخلاق اسلامی،ج2،ص247) 

نمازگزاران درجات متفاوتی دارند، برخی از ترس جهنم برخی به طمع بهشت برخی از روی تقلید، برخی بخاطر رفع تکلیف و... نماز می خوانند برترین نوع نماز، نماز عاشقانه و عارفانه ای است که برای تقرب به خدا و انس با او انجام می پذیرد و معصومین علیه السلام نمونه کامل آن هستند. 


حضرت عسکری علیه السلام با اشاره به درجات اهل نماز همگان را به توجه هنگام ایستادن در پیشگاه الهی فراخوانده و فرمودند: زمانی که بنده به سوی جایگاه نمازش می رود تا نماز بخواند خدای عزوعجل به ملائکه اش می فرماید:«آیا بنده مرانمی بینید که چگونه از همه خلایق بریده و به سوی من آمده است در حالی که به رحمت وجود و رافت من امیدوار است؟ شما را شاهد می گیرم که رحمت و کرامت خود را مخصوص او گردانیدم(جامع احادیث شیعه، ج4،ص22) 

کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلامکانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام تلگرام قرآن و حدیثکانال قرآن و حدیث در ایتاکانال قرآن و حدیث در گپپیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث