کتاب سرمه سعادت: جوان و باید و نبایدهای اخلاقی

۰۷ بهمن ۱۳۹۳ 0 نرم افزار
نرم‌افزار «سرمه سعادت» حاوی متن کتابی با همین عنوان است که به قلم «سید حسین اسحاقی» به نگارش درآمده است
بدون شک تبلور رفتار مطلوب و متعادل اخلاقی و تجلّی شخصیت عقلانی در گرو آشنایی با بایدها و نبایدهای اخلاقی است. از سویی دیگر، لازمه بینش عمیق مذهبی، به مثابة اصلی‌ترین بستر تبلور رفتارهای اخلاقی و مطلوب، بهره‌مندی هماهنگ از دو رکن مهم دانش اخلاقی و رفتار اخلاقی است. به عبارت دیگر، باور غنی و بینش عمیق مذهبی برآیندی است از آمیزة دانسته‌های اخلاقی و تجلی رفتار اخلاقی.
انسان رشد یافته، در بستر تربیت اخلاقی انسانی است که به همة آموزه‌های دینی پایبند، در انجام بایدها متعهد و در ترک نبایدها استوار است و به فرمودة قرآن کریم {نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَنَکْفُرُ بِبَعْضٍ} نیست. چنین برخوردی با آموزه‌های اخلاقی مستعدترین زمینة تربیت شخصیت‌های متعهد و متعالی را فراهم نموده و بالاترین مصونیت را از کج‌روی‌ها و تندروی‌ها و آسیب‌پذیری‌های فردی و اجتماعی فراهم می‌نماید.
اثر پیش رو که توسط پژوهشگر ارجمند آقای دکتر سید حسین اسحاقی تألیف شده، به باید‌ها و نبایدهای اخلاقی پرداخته است و با قلمی شیوا و روان سعی کرده طبع لطیف جوانان جویای معارف ناب محمدی را ارضا نماید.

 

کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلامکانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام تلگرام قرآن و حدیثکانال قرآن و حدیث در ایتاکانال قرآن و حدیث در گپپیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث