کلیپ تصویری: اذعان آل سعود به حقانیت شیعه

کلیپ تصویری: اذعان آل سعود به حقانیت شیعه

۲۳ بهمن ۱۳۹۳ 0 صوتی و تصویری

 

سایت اداره اوقاف حکومت سعودی در تفسیر آیه 7 سوره بینه:

تفسیر طبری را با این متن آورده است: يَقُول : مَنْ فَعَلَ ذَلِكَ مِنْ النَّاس فَهُمْ خَيْر الْبَرِيَّة . وَقَدْ : 29208 - حَدَّثَنَا اِبْن حُمَيْد , قَالَ : ثنا عِيسَى بْن فَرْقَد , عَنْ أَبِي الْجَارُود , عَنْ مُحَمَّد بْن عَلِيّ { أُولَئِكَ هُمْ خَيْر الْبَرِيَّة } فَقَالَ النَّبِيّ صَلَّى اللَّه عَلَيْهِ وَسَلَّمَ : " أَنْتَ يَا عَلِيّ وَشِيعَتك "

 


اذعان آل سعود وهابی به حقانیت شیعه
زمان: 150 ثانیه (02:30)

لازم به ذکر است از زمان تولید این کلیپ بیش از 4 سال می گذرد. همانطور که در تصویر شماره 1 می بینید، در پایان حدیثی که در تفسیر طبری آمده است، هیچ گونه توضیح و پاورقی دیده نمی شود. اما متاسفانه مسئولان سایت دولت سعودی مانند علمای وهابی، برای کتمان حقانیت حضرت امیر المومنین امام علی علیه السلام، اکنون با قرار دادن مطلبی که در تصویر شماره 2 هویداست، سعی در کتمان این حقیقت نموده اند

 تصویر شماره 1

ااذعان آل سعود به حقانیت شیعه - 4 سال قبل

 

 تصویر شماره 2

ااذعان آل سعود به حقانیت شیعه - اکنون

اما این عبارات توضیحی که بعدا در این سایت گنجانده شده است چند اشکال دارد که توجه خواننده محترم را بدان جلب می کنیم :

1. علمای آگاه به علم رجال می دانند که بررسی سند حدیث موجب می شود که حکم به صحت یا ضعف حدیث شود و اینکه گفته شود حدیث وضع شده و دروغ است غیر علمی است چرا که حکم به قطع و یقین دادن در موردی است که راهی برای حکم دادن قطعی در آن نیست

2. محمد بن علی در این روایت امام محمد باقر است و در چنین مواردی که آن حضرت از قول پیامبر اکرم (ص) حدیث نقل می نمایند سلسله طلائی سند پدر واجداد آن حضرت هستند تا برسد پیامبر اکرم (ص). کتاب کافی از امام صادق علیه السلام نقل می نماید که :  

هشام بن سالم و حماد بن عثمان و ديگران گفته ‏اند. شنيديم امام صادق (ع) مى‏فرمود: حديث من حديث پدرم مى‏باشد و حديث پدرم حديث جدم (على بن الحسين) و حديث او حديث حسين (ع) است و حديث حسين (ع) حديث حسن (ع) و حديث حسن (ع) حديث امير المؤمنين (ع) و حديث امير المؤمنين (ع) حديث رسول خدا (ص) و حديث رسول خدا (ص) قول خداى عز و جل است. رجوع شود به اینجا

3. این شیوه اهل سنت است که معمولا هر کسی را به نفع شیعه روایتی نقل می نماید با لفظ رافضی طرد می کنند (یعنی می گویند او شیعه است) و مشخص است که با این شیوه هیچ گاه شیعه نمی تواند حدیثی را که علمای خود آنها در کتابهایشان می اورد مورد استناد قرار دهد چون نقل یکی از این روایت توسط راوی خودش دلیل می شود بر رافضی بودن او همین اتفاق در مورد ابی الجارود در این روایت افتاده است . و حافظ بن حجر گفته است او رافضی است و فلانی او را دروغ گو خوانده

4. گناه عیسی بن فرقد هم از نظر نویسنده این است که از متروکین و کذابین نقل حدیث می کند (دقت کنید خودش را کذاب نمی داند بلکه می گوید از کذابین نقل می کند) و جابر یزید جعفی را یکی از این کذابین دانسته است که جالب است همین منبعی که او نام برده یعنی کتاب الجرح و تعدیل ابوحاتم رازی در مورد او آورده است : سفیان ثوری گفته است باتقواتر از جابر در حدیث ندیدم. (ابو حاتم رازی، الجرح و التعدیل، ج ۲، ص۴۹۷.). معرفی جابر بن یزید جعفی را در اینجا ببینید.

5. و تاسف برانگیزتر از همه تکه اخر نقد است که می گوید این حدیث مناقض حدیث ابن دواوود و ترمذی در این مورد است و به همین خاطر درست نیست! ما آن حدیث را با جستجو در کتاب المسند الجامع پیدا کردیم که تصویر آن را در زیر می بینید:

 

 منبع:المسند الجامع، ص346

تعجب است که چگونه نویسنده این مطلب حدیث گفته شده را کذب می داند و این حدیث را دربست قبول می کند. چگونه می شود که پیامبر اکرم (ص) خیر البریه بودن را از خود نفی کند حال اینکه آیه می گوید: إِنَّ الَّذينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ أُولئِكَ هُمْ خَيْرُ الْبَرِيَّةِ (بینه/7) مگر نعوذ بالله پیامبر اکرم (ص) خود را در زمره کسانی که ایمان و عمل صالح دارند نمی دیدند؟!!
و اگر بگوییم پیامبر بهترین بودن خلق خدا را با توجه به معنی "خیر البریه" از خود نفی نمودند و به حضرت ابراهیم علیه السلام نسبت دادند نیز که بطلان ان روشن است و هیچ یک از مذاهب نیستند که شخصی را در عالم برتر از پیامبر بدانند.  و برآن دلایل مختلف من جمله آیه زیر است:

«فَکَیْفَ إِذَا جِئْنَا مِن کُلِّ أمَّةٍ بِشَهِیدٍ وَجِئْنَا بِکَ عَلَى هَـؤُلاء شَهِیدًا»
ما در قیامت از هر اُمّتی شاهدی بر اعمال آنها می‌‌آوریم و تو را به عنوان شاهد همگان می‌‌آوریم
 
پیوند:

آیه 7 سوره بینه در دانشنامه اسلامی

کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلام
کانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام
تلگرام قرآن و حدیث
کانال قرآن و حدیث در ایتا
کانال قرآن و حدیث در گپ
پیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث