کتاب "زندگی در دولت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف"

۲۵ بهمن ۱۳۹۳ 0 نرم افزار
کتاب "زندگی در دولت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف" به کوشش حمید عابدی گردآوری شده و توسط انتشارات دارالحدیث به چاپ رسیده است. این کتاب به موضوعاتی همچون مهدویت، غیبت، انتظار، ظهور، آرمان شهر شیعی و دولت مهدی(عج) اختصاص دارد.
این کتاب الکترونیک در بردارنده 18 مقاله، به قلم نویسندگان مختلف است که به خاطر یکی بودن موضوع آنها یا داشتن ارتباط موضوعی، در کنار هم قرار گرفته‌اند و البته در انتخاب مقالات، علاوه بر استواری علمی، به جوانانه و کاربردی بودن، داشتن ادبیاتی امروزی و این که در مجموع، دیدگاه دین را در موضوع مورد بحث به دست دهند، توجّه شده است.
آرمان شهر قرآنی، جامعه مدنی و جامعه آرمانی، موعود جهانی و ویژگی‌های عصر وی، آرمان‌شهر مهدی، اصلاحات در حکومت مهدی(عج)، سرمایه اجتماعی در عصر ظهور، ظهور موعود پاسخی به عدالت‌خواهی بشر و همچنین جهانی‌سازی و عدالت نیز از دیگر موضوعات بررسی شده در این کتاب به شمار می‌آیند. نویسنده در انتها به تشریح مسأله انتظار و شیوه پسندیده آن از دیدگاه شیعه پرداخته است.
کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلامکانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام تلگرام قرآن و حدیثکانال قرآن و حدیث در ایتاکانال قرآن و حدیث در گپپیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث