شرح حدیث اخلاقی توسط رهبر - آثار سخن نیکو

شرح حدیث اخلاقی توسط رهبر - آثار سخن نیکو

۱۹ اسفند ۱۳۹۳ 0 صوتی و تصویری

 

 

شرح حدیث اخلاقی مقام معظم رهبری درباره آثار سخن نیکو 

حضرت امام سجاد عليه السلام ‏ فرمودند:
 اَلْقَوْلُ اَلْحَسَنُ يُثْرِي اَلْمَالَ وَ يُنْمِي اَلرِّزْقَ وَ يُنْسِئُ فِي اَلْأَجَلِ وَ يُحَبِّبُ إِلَى اَلْأَهْلِ وَ يُدْخِلُ اَلْجَنَّةَ
سخن زيبا ثروت مى آورد و روزى را فراوان مى كند و اجل را به تأخير مى اندازد و شخص را در ميان خانواده محبوب مى كند و او را به بهشت وارد مى كند.
منبع: کتاب الخصال /  الجزء الأول > باب الخمسة > في القول الحسن خمس خصال

نکته:

این کلیپ یکی از برنامه های  مجموعه  «عطر ماندگار» است که تا کنون چند دوره از آن شبها قبل از خبر ساعت 21 شبکه یک سیما پخش گردیده است و شبکه قرآن سیما نیز آن را بازپخش نموده است ، این مجموعه شامل قطعات کوتاهی از شرح احادیث اخلاقی است که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ابتدای درس خارج فقه خود بیان می‌کنند.
احادیث گنجانده شده در این مجموعه با مضامین اخلاقی و اجتماعی و قابل استفاده برای عموم جامعه است و شرح حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر احادیث نیز حاوی نکات نو و کاربردی در سبک زندگی اسلامی است.پخش مجموعه عطر ماندگار از ماه رمضان سال 1392 آغاز گردیده و تاکنون چند سری از آن آماده و پخش گردیده است.
کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلامکانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام تلگرام قرآن و حدیثکانال قرآن و حدیث در ایتاکانال قرآن و حدیث در گپپیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث