پزشک جوان مسیحی در حرم امام رضا علیه السلام شیعه شد

پزشک جوان مسیحی در حرم امام رضا علیه السلام شیعه شد

۰۶ مرداد ۱۳۹۴ 0 معارف
 
«کاترینا لدوا» می گوید: من ۲۵ ساله هستم، مذهبم مسیحی بود و در کشور جمهوری چک سکونت دارم. فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه چک و در حال حاضر مشغول تدریس هستم. این بانوی تازه مسلمان انگیزه انتخاب دین مبین اسلام و مذهب تشیع را دستورالعمل‌های جامع این دین عنوان کرد و گفت: اسلام دین کاملی است که پاسخگوی تمامی نیازهای انسان است و دستورالعمل‌های جامعی برای خوب زیستن دارد.

‌این استاد دانشگاه از نحوه آشنایی با دین مبین اسلام گفت:

برای سفر به کشور ترکیه رفته بودم که هنگام اذان کلماتی را شنیدم که حس عجیبی در من بوجود آورد. بسیار منقلب شدم؛ ناخواسته کلمات را ادا می‌کردم بدون آنکه معانی آن را درک کنم.

وی گفت:

پس از بازگشت به کشورم به مطالعه دین اسلام پرداختم و درباره این صوت دلنشین تحقیق و نسبت به دین اسلام شناخت پیدا کردم و سرانجام این دین را به عنوان کامل‌ترین دین پذیرفتم و پاسخ سئوالاتم را در این دین یافتم.

این بانوی مسلمان شده که پس از اسلام آوردن نام زهرا را برای خود برگزید افزود:

آشنایی با دوستان ایرانی و مشاهده رفتار و کردار آنان و انجام مطالعه و تحقیق موجب شد تا نسبت به شناخت دین اسلام کنجکاوتر شده و مسیر زندگی‌ام را انتخاب کنم و برای رسیدن به آرامش بیشتر به دنبال گمشده خود بگردم.  من برای اینکه مسلمان شوم قرآن و نهج‌البلاغه را بسیار مطالعه کردم و از سایت‌های اسلامی کمک گرفتم.

وی از اینکه توفیق حضور در فضای ملکوتی حرم امام رضا(ع) را به دست آورده، ابراز خرسندی کرده و گفت:

من نمی توانم آن چیزی که در باره دین اسلام در قلبم است بیان کنم اما با تشرف به دین اسلام و مسلمان شدن دوباره احیا شدم.

 در جلسه‌ای که به همت مدیریت زائرین غیرایرانی آستان قدس رضوی در جوار بارگاه حضرت رضا(ع) با معنویت خاصی برگزار شد، هدایایی از جمله قرآن، نهج‌البلاغه و تفسیر نمونه به رسم یادبود به وی اهداء شد.


منبع: پایگاه اطلاع رسانی رهیافته

کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلامکانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام تلگرام قرآن و حدیثکانال قرآن و حدیث در ایتاکانال قرآن و حدیث در گپپیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث