نرم‌افزار «هدی» ویژه دختران

نرم‌افزار «هدی» ویژه دختران

۱۲ شهریور ۱۳۹۴ 0 معارف

 

 

مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم نرم‌افزار «هدی» را ویژه دختران مقطع سنی 13 تا 20 سال، به تازگی تولید کرده است.

ویژگی‌های نرم افزار:

این نرم افزار که در مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم تهیه شده است و شامل 110 پرسش و پاسخ در 8 موضوع می‌باشد. مجموعه‌ی حاضر پس از بازبینی صدها پرسش و پاسخ در زمینه «مسائل دختران» از بانک سوالات این مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم انتخاب شده و بعد از اصلاح برای استفاده در نرم افزار آماده شده است.

ویژگی‌های علمی:

1- پاسخ‌های تخصصی: مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات با حضور محققان و کارشناسان توانمند و تشکیل گروه‌های علمی - تخصصی سعی می =‌کند، پاسخی جامع و متقن به سؤالات و شبهات پرسشگران ارائه کند.
2- اتقان پاسخ‌ها: پس از ارجاع سؤال به کارشناس، وی پاسخ مناسب را تهیه می‌کند. این پاسخ، پس از نظارت مدیر گروه و تأیید او، برای بازبینی به ناظر گروه سپرده می‌شود. در نهایت، معاون پژوهش، قبل از ارسال پاسخ برای پرسشگر، آن را کنترل می‌کند. وجود سه مرحله نظارت، سبب می‌شود امکان هرگونه خطا یا اشتباه در پاسخ دهی به حداقل ممکن برسد. در خصوص پاسخ‌های نرم افزار، نظارت چهارم هم اعمال می‌شود تا پاسخ‌ها از کیفیت برتری بهره‌مند شوند.
3- تفصیل پاسخ‌ها: پاسخ‌های ارائه شده، با میانگین 3 صفحه، از گستره‌ی مطلوبی برخوردار بوده، سعی محققان بر این است که پاسخ‌هایشان، تمام جوانب سؤال را پوشش دهد؛ به نحوی که ابهامی برای پرسشگر باقی نماند.
4- معرفی منابع: در پایان هر پاسخ، منابعی مرتبط با سؤال، برای استفاده ی پرسشگر معرفی شده است.
5- مستند بودن پاسخ‌ها: پاسخ تهیه شده، از منابع دست اول و معتبر است که تماماً به صورت مستند ارائه شده است.
قابلیت‌های نرم افزار عبارتنداز: حجم کم. گرافیک زیبا. عدم نیاز به نصب. حذف صفحات متوالی. دسته بندی سوالات. نمایش پاورقی مربوط به پاسخ‌ها. معرفی منابع بیشتر برای هر پاسخ. نمایش پاسخ مربوط به هر سؤال با ساختاری مناسب.
کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلام
کانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام
تلگرام قرآن و حدیث
کانال قرآن و حدیث در ایتا
کانال قرآن و حدیث در گپ
پیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث