منوی اصلی

جملات شهید آوینی (11) (+پوستر)

جملات شهید آوینی (11) (+پوستر)

مرگ آگاهی کیفیت حضور مردان خدا را در دنیا بیان می دارد. تا آنجا که هر که مقرب تر است مرگ آگاهتر است. اولیای خدا در جستجوی فنای فی الله هستند. بقای حقیقی را طلب کرده اند. لذت زندگی مرگ آگاهانه را جز اولیای خدا کسی نمی داند؛ این لذتی نیست که به هرکس عطا کنند! مردمان این روزگار سخت از مرگ می ترسند و بنابراین شنیدن این سخنان برایشان دشوار است!


شهید سید مرتضی آوینی: مرگ آگاهی کیفیت حضور مردان خدا را در دنیا بیان می دارد.

شیطان حاکمیت دنیایی خویش را بر ترس و رعب بنا نهاده است و اگر کسی از مرگ نترسد، دیگر هیچ راهی برای تسلط یافتن بر او وجود ندارد. خداوند شیطان و یارانش را مهلت داده است تا جهان را در کف خویش گیرند و کار را بر مومنین دشوار کنند، و کمالات انسان سراسر در کشاکش این دشواریها و ابتلائات ظاهر می شود


شهید آوینی :شیطان حاکمیت دنیایی خویش را بر ترس و رعب بنا نهاده است

تعبیر «دنیای آزاد»در دنیایی که وجود بشر عین بردگی نفس اماره و وابستگی و تعلق به اشیا و ابزار اتوماتیک است خود یکی از مظاهر سرایی است که فتنه ان، عالم و آدم را فراگرفته است.

رستاخیز جان، ص42


شهید آوینی :تعبیر «دنیای آزاد»در دنیایی که وجود بشر عین بردگی است

چگونه اسرار حق در این صورت های خاکی جهان کثرات ممثل شده است؟ شقایق  در دشت‌های دور، لابه‌لای سنگ‌ها می‌روید و به آب باران قناعت می‌کند تا همواره تشنه باشد و بسوزد ! داغ دلش و گلبرگهای به خون آغشته اش، راستی که او را به شهید ماننده می کنند و عجبا از این تمثیل که چه بجاست!


شهید سید مرتضی آوینی: چگونه اسرار حق در این صورت های خاکی جهان کثرات ممثل شده است؟

این عصری که شما به سینه می زنید یکی از اعصار جاهلیت است و تفاوت آن با دیگر اعصار جاهلی در آن جاست که این بار جاهلیت را تئوریزه کرده اند و به آن صورتی علمی بخشیده اند. این عصر چه قبول کنید و چه نکنید، عصر خرافات است و ما مامور به مبارزه با این خرافه گرایی مدرن هستیم.

 کتاب  حلزون های خانه به دوش/ ص 20


شهید سید مرتضی آوینی: این عصری که شما به سینه می زنید یکی از اعصار جاهلیت است  کتاب  حلزون های خانه به دوش/ ص 20

ضرورت ایجاد رابطه با دولت های دیگر و مجامع بین المللی  اگر ما را بدانجا سوق دهد که بخواهیم معیار حرکت خود را پسند جهانی قرار دهیم، مسلم بدانیم که آنچنان با شتاب به درون چرخ دنده سلطه سیاسی استکبار غرب بلعیده خواهیم شد که حتی استخوانهایمان نیز خرد خواهد شد.


شهید سید مرتضی آوینی: ضرورت ایجاد رابطه با دولت های دیگر و مجامع بین المللی  اگر ما را بدانجا سوق دهد

ما باید به وظیفه خود عمل کنیم، چه مورد پسند استکبار واقع بشود یا نشود. وقتی مبادی تفکر ما از غرب جداست نباید منتظر باشیم که نتایج عملی تفکرمان مورد تأیید آنها واقع شود... اگر میخواستیم که نهایتاً خود را با پسندِ غرب و غرب زدگان بسنجیم، دیگر چه داعیه ای برای انقلاب کردن وجود داشت؟

 کتاب  حلزون های خانه به دوش/ ص 41


شهید سید مرتضی آوینی: ما باید به وظیفه خود عمل کنیم، چه مورد پسند استکبار واقع بشود یا نشود

حلقوم ها را می‌توان برید اما فریادها را هرگز، فریادی که از حلقوم بریده برمی‌آید، جاودانه می‌ماند.


شهید سید مرتضی آوینی: حلقوم ها را می‌توان برید

اگر در میان مردم ایران هنوز هستند کسانی که چشم بر حقیقت بسته اند، اما در میان بیداردلان سراسر کُره ارض، هستند بسا دلدادگانی که این عهد تازه را دریافته اند و به خیل منتظرین موعود پیوسته اند. منتظرین موعود اهل مبارزه اند و می دانند که خلوص عشق موحدین جز به ظهور کامل نفرت از مشرکین و منافقین میسر نخواهد شد. اما از آن فراتر، اهل ولایت و اطاعتند و انتظار می کشند تا فرمان چه در رسد.

گزیده‌ای از کتاب گنجینه آسمانی


شهید سید مرتضی آوینی: اگر در میان مردم ایران هنوز هستند کسانی که چشم بر حقیقت بسته اند

 

منبع: 

 کانال تلگرام شهید آوینی (aviny_com@)

 

افزودن دیدگاه جدید