منوی اصلی

اصلاً خانه های مدینه در نداشتند!

اصلاً خانه های مدینه در نداشتند!


ظلمی که به ظاهر مسلمانان، بر پاره تن رسول خدا روا داشتند آنچنان زشت و باورنکردنی است که هیچ کس را یارای به دوش کشیدن آن نیست. پس عجیب نیست  آنان که حیات خود را در مرگ حقیقت می بینند به هر مستمسکی دست اندازند  تا پیشوایان خود را از چنین جنایتی تبرئه سازند.


یکی از شبهاتی که در مورد شهادت حضرت زهرا علیه السلام مطرح می کنند این است که: اصلاً خانه‎هاي آن زمان مدينه در نداشتند و فقط يك پرده يا حصير در منزل بود! آنها این شبهه را طرح کردند تا جریان پشت در ماندن حضرت زهرا(س) تکذیب شود.

گو اینکه تا به حال کتاب خدا را نگشوده اند: قرآن کریم در سوره نور می‎فرماید:

«ولا عَلَی أَنفُسِکُمْ أَن تَأْکُلُوا مِن بُیُوتِکُم أَو بُیُوتِ آبَائِکُم أَو بُیُوتِ أُمَّهَاتِکُم أَو بُیُوتِ إِخوَانِکُم أَوْ بُیُوتِ أَخَوَاتِکُم أَو بُیُوتِ أَعمامِکُم أَوْ بُیُوتِ عَمَّاتِکُم أَوْ بُیُوتِ أَخوالِکُم أَوْ بُیُوتِ خَالاتِکُمْ أَوْمَا مَلَکتُم مَّفَاتِحَهُ أَو صَدِیقِکُم لَیسَ عَلَیْکُم جُنَاحٌ أَن تَأْکُلُوا جَمِیعًا أَوْ أَشْتَاتًا»

«شما در بعضي خانه ها ـ مانند خانه عمو، دایی، عمه، خاله و همچنین كساني كه مفتاح و كليد منزل خود را به شما مي‎دهند ـ می توانید بدون اجازه غذا بخوريد».

حال اگر خانه، در و قفل نداشته باشد كليد معنا دارد؟ آیا روی حصیر و پرده کلید می‎زدند؟ یا اینکه نعوذ بالله قرآن در این موضوع اشتباه کرده است؟!

ای کاش یک بار به کتابهای معتبر خود نگاهی انداخته بودند. در کتاب "صحیح مسلم"  که بعد از صحیح بخاری معتبرترین کتاب اهل سنت است  در جلد 6 صفحه 105 حدیث 5136 آمده است که پيغمبر اكرم(ص) دستور داده بودند که: «شب‎ها درها را ببنديد». آیا حصیر و پرده را می‎بندند؟! آيا به پرده مي گويند در؟! 

همچنین «بخاري» در جلد اول کتاب "الادب المفرد" صفحه 272 نوشته است که:

«رواي مي گويد سوال كردم كه: درِ خانه عايشه دو لنگه بوده يا يك لنگه؟ و از چه جنسی بود؟ پاسخ می‎گیرد که: يك لنگه و از جنس چوب درخت ساج بوده است».

حال چطور خانه عايشه در داشته آن هم از نوع درخت ساج؛ ولي خانه حضرت زهرا(س) که دختر پیغمبر و با آن همه اوصاف بوده در نداشته است؟! 

افزودن دیدگاه جدید