فیلم محمد رسول الله صلی الله علیه و آله: سرنوشت عهدنامه تحریم

فیلم محمد رسول الله صلی الله علیه و آله: سرنوشت عهدنامه تحریم

۲۴ آبان ۱۳۹۵ 0

زمانی که قریشیان دیدند نمی توانند به خواسته های خود برسند، عهدنامه ای را تنظیم کردند و هشتاد مهر بر آن‌ صحيفه زدند و درون کعبه قرار دادند.

متن پیمان نامه

  • احدى از بنى هاشم خريد و فروش نكند
  • به آنان زن ندهد و از آنان زن نگيرد
  • با آن ها داد و ستد نكند مگر آنكه پیامبر را به آن ها تسليم نمايند تا او را بكشند

نويسنده آن [منصور بن‌] عكرمة بن عامر بن هاشم بن عبد مناف بن عبد الدار بود كه دست او شل پس از نوشتن این پیمان نامه فلج شد.

معجزه خورده شدن پیمان نامه قریش توسط موریانه ها

رسول اكرم (صل الله علیه و آله و سلم) با همه بنى هاشم و بنى مطلب سه سال در شعب ماندند. سپس جبرئيل بر رسول خدا (صل الله علیه و آله و سلم) فرود آمد و گفت: خدا موريانه را بر صحيفه قريش فرستاده تا هر چه بى‌ مهرى و ستمگرى در آن بود به جز جاهاى نام خدا، همه را خورده است. رسول خدا (صل الله علیه و آله و سلم)، ابو طالب را از اين امر آگاه ساخت، پس ابو طالب همراه رسول اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) و خاندانش بيرون آمد تا به كعبه رسيد و در كنار آن نشست و قريش هم از هر طرفى روى آور شدند ابو طالب به آنان گفت: محمد (صل الله علیه و آله و سلم) از طرف پروردگارش به من گويد كه خدايش موريانه را فرستاده است تا هر چه را جز نام خدا در آن بود همه را خورده است، راستى بگوييد كه اگر سخنش راست باشد، چه مى‌ كنيد؟ گفتند: دست‌ برمي داريم و كارى نداريم.گفت: من هم اگر سخنش دروغ در آيد، او را به شما دهم تا بكشيد. گفتند: انصاف دادى و نيكو گفتى. مهر صحيفه شكسته شد و ناگهان ديدند كه موريانه هر چه جز نام خدا در آن بوده، همه را خورده است‌.


نماهنگ تصویری "سرنوشت عهدنامه تحریم" برشی از فیلم محمد رسول الله صلی الله علیه و آله

زمان: 23 ثانیه (00:23)
کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلام
کانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام
تلگرام قرآن و حدیث
کانال قرآن و حدیث در ایتا
کانال قرآن و حدیث در گپ
پیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث