شرح حدیث اخلاقی توسط رهبر - برترین شرافت، بالاترین ارزش‌ها و محکم‌ترین پناهگاه

شرح حدیث اخلاقی توسط رهبر - برترین شرافت، بالاترین ارزش‌ها و محکم‌ترین پناهگاه

۰۴ دی ۱۳۹۵ 0 صوتی و تصویری

 

شرح حدیث اخلاقی مقام معظم رهبری درباره "برترین شرافت، بالاترین ارزش‌ها و محکم‌ترین پناهگاه"


امام علی عليه السلام :
أَيُّهَا اَلنَّاسُ إِنَّهُ لاَ شَرَفَ أَعْلَى مِنَ‏ اَلْإِسْلاَمِ‏ وَ لاَ كَرَمَ أَعَزُّ مِنَ اَلتَّقْوَى وَ لاَ مَعْقِلَ أَحْرَزُ مِنَ اَلْوَرَعِ...
 اى مردمان، شرفى برتر از اسلام، و كرمى عزيزتر از تقوى و قلعه‏اى محكمتر از پارسائى ...
منبع:  من لا يحضره الفقيه / جلد 4 / بَابُ النَّوَادِرِ وَ هُوَ آخِرُ أَبْوَابِ الْكِتَاب‏-وَ مِنْ أَلْفَاظِ رَسُولِ اللَّهِ ص الْمُوجَزَةِ الَّتِي لَمْ يُسْبَقْ إِلَيْهَا 
مقام معظم رهبری:
اسلام، شرف است. پدرت یا قومت هر کس می‌خواهند باشند، ثروتت هر مقداری که می‌خواهد باشد، مهم نیست. اسلام همه را در حدّ واحدی قرار می‌دهد، شرافتِ اصلی از اسلام است.

نکته:

این کلیپ یکی از برنامه های  مجموعه  «عطر ماندگار» است که تا کنون چند دوره از آن شبها قبل از خبر ساعت 21 شبکه یک سیما پخش گردیده است و شبکه قرآن سیما نیز آن را بازپخش نموده است ، این مجموعه شامل قطعات کوتاهی از شرح احادیث اخلاقی است که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ابتدای درس خارج فقه خود بیان می‌کنند.
احادیث گنجانده شده در این مجموعه با مضامین اخلاقی و اجتماعی و قابل استفاده برای عموم جامعه است و شرح حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر احادیث نیز حاوی نکات نو و کاربردی در سبک زندگی اسلامی است.پخش مجموعه عطر ماندگار از ماه رمضان سال 1392 آغاز گردیده و تاکنون چند سری از آن آماده و پخش گردیده است.
کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلام
کانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام
تلگرام قرآن و حدیث
کانال قرآن و حدیث در ایتا
کانال قرآن و حدیث در گپ
پیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث