معرفی کتاب خصایص الحسینیه(1) ( +پوستر)

معرفی کتاب خصایص الحسینیه(1) ( +پوستر)

۱۸ شهریور ۱۳۹۷ 0 صوتی و تصویری
عکس نوشته درباره کتاب خصایص الحسینی

کتاب خصایص الحسینیه: ولادت


پیامبر (ص) می فرمود: دخترم من در پیشانی تو
درخشندگی و نورافشانی خاصی می نگرم و این نشانگر
ان است که به زودی حجت خدا بر بندگانش را به دنیا
خواهی آورد. و خود بانوی نمونه اسلام (حضرت زهرا)
«سلام الله علیها» می فرمود:«هنگامی که حامل نور
وجود حسین (علیه السلام) بودم در شب های تار نیاز
به چراغ نداشتم چرا که به هر طرف روی می آوردم
نور باران می گشت.
عکس نوشته درباره شهادت امام حسین علیه السلام

کتاب خصایص الحسینیه: پاداش ثواب زیارت


پس پیامبر (ص) فرمود: «کسی که حسین (علیه السلام) را پس از شهادت زیارت کند، خداوند برایش پاداش یک حج از حج های مرا خواهد نوشت .عایشه شگفت زده پرسید:«یک حج از حج های شما را؟» فرمود:آری بلکه دو حج ازحج های مرا پرسید «دو حج؟» فرمود:آری !بلکه دو حج از حج های مرا، پرسید:دو حج؟!فرمود: بلکه چهار حج، و همینگونه چند برابر ساخت تا به نود حج که درعمر پربارش انجام داده بود رسانید.
کتاب خصایص الحسینیه

کتاب خصایص الحسینیه: سخاوتمندی


فردی بینوا و نیازمند، تقاضای خویش را در قالب اشعاری
چند به آن حضرت بازگفت و به امید گره گشایی ایستاد .
ان حضرت چهارهزار درهم مورد تقاضای او را به طور
کامل در بسته ای و با نهایت احترام و تواضع و از شکاف
درب بدون اینکه خود را به او نشان دهد یا بر او منتی نهد
با فروتنی و شرمندگی بسته را به او تسلیم کرد و فرمود:
«این مبلغ ناچیز را بگیرکه من از تو شرمنده ام و عذرخواه
و یقین داشته باش که تو را دوست می دارم و نسبت به
تومهرمی ورزم اگر در آینده زندگی، توان و تمکن باشد
باران بخشش ها بر تو خواهد بارید
احادیث امام حسین علیه السلام

کتاب خصایص الحسینیه:  گشاده دستی


فردی بینوا و نیازمند، تقاضای خویش را در قالب اشعاری چند به آن حضرت بازگفت و به امید گره گشایی ایستاد .ان حضرت چهارهزار درهم مورد تقاضای او را به طور کامل در بسته ای و با نهایت احترام و تواضع و از شکاف درب بدون اینکه خود را به او نشان دهد یا بر او منتی نهد با فروتنی و شرمندگی بسته را به او تسلیم کرد و فرمود:«این مبلغ ناچیز را بگیر که من از تو شرمنده ام و عذرخواه و یقین داشته باش که تو را دوست می دارم و نسبت به تو مهر می ورزم اگر در آینده زندگی، توان و تمکن باشد باران بخشش ها بر تو خواهد بارید
احادیث امام حسین علیه السلام

کتاب خصایص الحسینیه: کمک به همنوع


حضرت برای ملاقات و عیادت اسامه بن زید به منزل او آمد :اما او را آشفته و پریشان خاطر نگریست، دلیل پریشانی وی را جویا شد .اسامه آه اندوهباری از پرده دل برکشید و اندوه درونی خویش را آَکار ساخت.حسین (علیه السلام) از دلیل اضطراب و نگرانی شدیدش جویا شد .به عرض رسید: حقوق دیگران را به گردن دارم و بدهکارم و دوست دارم تا زنده ام اموال کسانی را که بعهده دارم بدهم و با داشتن دین از دنیا نروم ان حضرت بلافاصله دستور دادبدهکاری او را پرداختند انگاه آسوده خاطر دیده از جهان فروبست.
احادیث امام حسین علیه السلام

کتاب خصایص الحسینیه: رضا و تسلیم


آن حضرت در والاترین درجه از درجات رضا و تسلیم در برابر حق و در رفیع ترین مرحله خشنودی از خدا بود. به هنگام حرکت از مکه فرمود:گویا با دیدگان خویش می نگرم که درندگان بیابانها بین سرزمین نواویس و کربلا اعضا و اندام های پیکرم را قطعه قطعه و شکم های گرسنه خود را سیرو انبان های تهی شان را پر می کنند... بر انچه خدا خشنودو راضی گردد ما خاندان وحی و رسالت خوشنود خواهیم بود.
کتاب خصایص الحسینیه

کتاب خصایص الحسینیه: شجاعترین مردم


عبدالله بن غفار می گوید:«من هرگز قهرمان محاصره شده ای را شجاع تر و استواتر از او ندیدم او با اینکه فرزندان و یاران و مردان خاندانش در یک پیکار نابرابر به شهادت رسید بودند خود هم چنان شهامتمندانه با قوت قلب و ثبات قدم در برابر امواج چاهلیت ایستاده بود به تنهایی به ده ها هزار تن نیروی دشمن یورش قهرمانانه می برد وآنان را از برابرش بسان ملخهای پراکنده و از هم گسیخته فرار می کردند.

کتاب خصایص الحسینیه

کتاب خصایص الحسینیه: اطمینان و وقار


در آزمایش بزرگ عاشورا او سمبل تمام عیار وقار و اطمینان بود. نمونه بی نظیری از آرامش و اعصاب پولادین و قلب توانمند را تجسم می ساخت چرا که شدت یافتن شدائد و مشکلات بر وقار و اطمینان او می افزود و رنگ چهره نورانی اش را بازتر و بشاش تر می ساخت.

کتاب خصایص الحسینیه

کتاب خصایص الحسینیه: طهارت و پاکی


از ویژگی های امام حسین(ع) ایجاد هماهنگی و جمع بین اقسام طهارت بود. او به قصد تقرب به پروردگار و به نیت عبادت و بندگی او، شب عاشورا با اندک آبی که فرزند محبوببش علی، در آن شرایط سخت محاصره و بی آبی برایش فراهم ساخت غسل شهادت کرد، پس روز عاشورا با خون قلب مصفایش به سبک ویژه ای وضو ساخت و چهره منورش را رنگین کرد، آانگا ه به غسل ترتیبی پرداخت و با خون قلبش سر مطهر و بدن مقدسش را شست و سرانجام غسل ارتماسی کرد.

 

کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلام
کانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام
تلگرام قرآن و حدیث
کانال قرآن و حدیث در ایتا
کانال قرآن و حدیث در گپ
پیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث