معرفی چند کتاب در مورد شخصیت حضرت زینب سلام الله علیها

معرفی چند کتاب در مورد شخصیت حضرت زینب سلام الله علیها

۲۸ بهمن ۱۳۹۳ 0 اهل بیت علیهم السلام

 

1. زينب عقيله بني هاشم سيد هاشم رسولي محلاتي (مشاهده کتاب )

2. السیدة زینب عقیلة بنی هاشم: خورشید وجود  زینب کبری این بانوی قهرمان  آنچنان درخشان است که چشمان هر بیننده ای را خیره می گرداند تا آنجا که  فاطمه بنت الشاطی بانویی دانشمند از اهل سنت قلم به دست می گیرد و کتابی ارزشمند پیرامون زندگی و شخصیت ایشان تألیف می کند. وی در این کتاب آنچنان شور انگیز به توصیف دختر علی علیه السلام می پردازد که گویی شیعه زاده ایست که سالها بر سر سفره عشق و محبت این خاندان نشسته است. وی این کتاب را  به پدرش تقدیم نموده و خطاب به پدر میگوید:  

ای پدر با وجود گذشت ایام، فراموش نمی کنم که چگونه در جلسات خانوادگی ما از خاندان عزیز رسالت سخن می گفتید. همانان که شربت مهرشان به کام ما ریخته و به ما می آموختید که خود را با انتساب به آن خاندان گرامی مفتخر سازیم. ای پدر یادم می آید که شبی از شب های ماه رجب بود، و شما تهیه سفر می دیدید، تا فردای آن شب به قاهره بروید. در آن شب، مادر گرامی ما ـ که خدا روحش را نورانی کند ـ در انتظار مولود جدیدی رنج می کشید. من و خواهر بزرگم «فاطمه» از شما درخواست کردیم که یا از این سفر منصرف شوید و یا آن را به تأخیر اندازید؛ زیرا که درباره مادرمان هراسان بودیم، اما شما که در خلوتگاه خویش مشغول عبادت بودید، در جواب ما گفتید:غم مخورید و بیم نداشته باشید، خدا با اوست. آن گاه ما را در کنار خویش نشانده و چنین شروع به سخن نمودید: این مسافرت را هرگز نمی توانم به تأخیر اندازم، بلکه رفتن من واجب و حتمی است؛ زیرا برای شرکت در مجلسی که به یادبود حضرت زینب (علیهاالسلام) تشکیل می شود، می روم. پاسی از شب گذشته بود و ما هنوز در حضور شما نشسته و به سرگذشت غم انگیز زینب(علیهاالسلام) گوش می دادیم تا این که صبح شد و سپیده دمید و شما هنگام خداحافظی از ما به مادرم گفتید: اگر صاحب دختر شدی، نام او را زینب بگذار. آن گاه همه را به خدا سپرده و رفتید.ای پدر از همان شب بود که متوجه نام بانو زینب(علیهاالسلام) و برخی از نکات و اثرات محزون آن شدم و بعدها نیز هرگز فراموش نکردم. همان احساسات است که امروز مرا به نوشتن کتابی درباره بانو زینب وا می دارد.) زینب بانوی قهرمان کربلا، 

فاطمه بنت الشاطی کتابش را «السیدة زینب عقیلة بنی هاشم» نامید و استاد جعفر شهیدی را ترجمه نمود. این کتاب به جز زندگانی حضرت زینب مطالب بسیار جذاب دیگری در مورد حضرت زهرا سلام الله علیها دارد که برای کسانی که جویای حقیقت هستند  بسیار جذاب است. (مشاهده کتاب )

3. اگر علاقه مند به مطالعه اشعاری در مورد حضرت زینب سلام الله علیها  هستید کتاب عطر باران را ببینید (مشاهده کتاب )

4. همچنین کتاب "200 داستان از فضایل، مصایب و کرامات حضرت زینب (ع)" نگاشته آقای عباس عزیزی با مطالبی متنوع و جذاب در مورد زندگی و شخصیت حضرت زینب علیها السلام  اینک در دسترس شما است. (مشاهده کتاب)  

5. همچنین کتاب "یادگارخیمه هاي سوخته" که ترجمه کتاب « مع بطلة كربلا» از محمد جواد مغنیه است. منبع مناسبی برای آگاهی از تاریخ زندگی ایشان است. (مشاهده کتاب) 

کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلام
کانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام
تلگرام قرآن و حدیث
کانال قرآن و حدیث در ایتا
کانال قرآن و حدیث در گپ
پیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث