سخنان آیت الله بهجت (ره): دعا کردن (+عکس نوشته)

۲۶ مرداد ۱۳۹۵ 0 فرهنگ و اجتماع
یکی از چاره جویی‌های شرعی برای استجابت دعا این است که شخصی که حاجت یا گرفتاری دارد دعا کند که خدا تمام گرفتاری‌های مشابه گرفتاری او را از تمام مومنین و مومناتی که گرفتار هستند برطرف کند، زیرا در این صورت ملک برای خود انسان دعا می‌کند و دعای ملک مستجاب می‌شود.

سخنان آیت الله بهجت درباره دعا

اگر می‌خواهید از ناحیه دعا به جایی برسید زبان جانتان این باشد: تسلیم خدا هستیم هرچه بخواهد بکند، بنا داریم عمل به وظیفه بندگی کنیم.

سخنان آیت الله بهجت درباره دعاکردن

جهت دعا این امور لازم است:1-ثنا و تعظیم ساحت مقدس حضرت حق تبارک و تعالی2.اقرار به گناهان و اظهار ندامت از آن، که تقریباً به‌منزله توبه یا ملازم آن است 3. صلوات بر محمد و آل محمد علیهم السلام که وسیله و واسطه فیض هستند 4. بکا و گریه، و اگر نشد تباکی، خیلی مختصر. و بعد از اینها درخواست حاجت که در این صورت، برآورده شدن حاجت پروردگار بر و برگرد ندارد.

سخنان آیت الله بهجت درباره دعا کردن

خداوند نوازل و بلاها را بدون حکمت، و بدون ملاک و مصلحت نمی‌فرستد، بلکه برای دعا و تضرع ما می‌فرستد. بنابراین، برای رفع آنها دعا لازم، و تضرع به درگاهش مطلوب است؛فَلَوْلا إِذْ جَاءَهُمْ بَأْسُنَا تَضَرَّعُوا {انعام،43} پس ای کاش وقتی بلا و سختی ما به آنان می‌آمد، تضرع می‌کردند.

سخنان آیت الله بهجت درباره دعا کردن

ائمه‌ی ما «علیهم السلام» دعاها را در اختیار ما گذاشته‌اند تا ما  را غرق در نور ببینند.

سخنان آیت الله بهجت درباره دعا کردن

منبع: سایت مرکز تنظیم و نشر آثار حضرت آیت الله بهجت قدس سره
کانال قرآن و حدیث را درشبکه های اجتماعی دنبال کنید.
آپارات موسسه اهل البیت علیهم السلامکانال عکس نوشته قرآن و حدیث در اینستاگرام تلگرام قرآن و حدیثکانال قرآن و حدیث در ایتاکانال قرآن و حدیث در گپپیام رسان سروش _ کانال قرآن و حدیث